josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

Read this excerpt from part 5 of Zeitoun. Progress is being made. It’s so slow sometimes, so terribly so sometimes, but progress is being made. We have removed
What are two major advantages of using an electronic spreadsheet instead of paper based ledger? html editor keyboard shortcuts?
Find the percent change from $20 to $25.
Please help with question!
Simplify (20^13)^19 A. 400^32 B. 20^32 C. 20^247 D. 400^247
If you lived at latitude 45 degrees on uranus, for what fraction of a uranian year would the longest winter night last?
How would you classify the earliest historical examples of STEM discoveries provided in this lesson? scientific discoveries technological discoveries engineerin
The tense of the verb terrebat is ____________. present imperfect future
Which word is an antonym of the underlined word in the paragraph? Life was still difficult for people even after President Lincoln signed the bill to emancipate
refer to the illustration above. which structure immediately identifies this cell as a eukaryote?