Riyahhussain123 Riyahhussain123
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

I REALLY need an answer quick and give the working out too

I REALLY need an answer quick and give the working out too class=

Respuesta :

ujalakhan18
ujalakhan18 ujalakhan18
  • 13-05-2020

Answer:

By considering price per gram, both jars are at Best value for money

Step-by-step explanation:

In the attached file

Ver imagen ujalakhan18
Answer Link

Otras preguntas

7. Describe two trends in male and female height using the line graph,​
present subjunctive help!! Es terrible que mis tíos _________________ (CAZAR) animales en extinción. casen caquen cacen cazen Es bueno que la universidad no ___
Use the diagram to complete the proof by filling in the blanks. Picture is attached
what is the answer to this?[tex]3.14(7) \div 3 + 512 \div 24[/tex]​
If you save $70 every month, how much money will you have after 8 years?
How many MORE electrons can nitrogen hold in its outer energy level
An increase in the expected rate of inflation will:______a. the real rate of interest.b. the nominal rate of interest.c. both the real and the nominal rates of
Find the distance between A(2,5) and B(-2,9)
Ammonia reacts with diatomic oxygen to form nitric oxide and water vapor: 4 NH3 + 5 O2 → 4 NO + 6 H2O When 40.0 g NH3 and 50.0 g O2 are allowed to react, what i
Kiran purchases an article for rs. 5310 which includes 10% rebate on the marked price and 18% tax (under GST) on the remaining price. Find the marked price of t