bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The chair of the board of directors says, “There is a 50% chance this company will earn a profit, a 30% chance it will break even, and a 20% chance it will lose
Review of october sky film
One of the reasons that the Greeks focused on philosophy was that they were beginning to question the role of their gods. Yet during the classical period, many
divide 2x²+5x+2 by 2x+1​
i need recommendations. which one is the best one to get MacBook Air M1 (2020) or MacBook Pro M1 (2020). The Air Mac or the pro Mac? why?
Your principal believe that students spend 2 hours on homework each night. However based on the amount of time you spend on Honors Math 3 you believe it’s more
what fraction of 60 is the number 18?
None helped me, they.. ? (add suitable tag) ii. Nobody broke the vase. (into interrogative) iii. He has not written any books. (into affirmative) iv. Don't mak
Is it possible to make muscles thick without gaining weight
PLZ HELP ITS DUE TODAY!!!!!!!