Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

If a state law is in conflict with a national law, a state judge must A.uphold the state law B.uphold the constitutional law C.refer the matter to a federal cou
The original thesis statement may need to be modified if the available information does not support it. a. True b. False
Which of the following could be described as very far left supporters? a. Liberals c. Conservatives b. Radicals d. None of the above
What is scale of quentity
Which of the following is NOT an important factor in selecting a medical professional? a. cost b. accessibility c. location d. appearance Please select the best
A motive which operates below the conscious level is called:
All of the following are considered sensory influences and personal preferences on food choices except Select one: a. behavioral motives of which we are unawar
Which of the following is a form of mechanical energy? a. internal energy c. gravitational potential energy b. chemical potential energy d. electrical energ
Which of the following is one of the primary tasks faced by managers who want to improve organizational communication? controlling kinesics managing small gro
20 fish are in a bowl 8 die three swim away and six drown how many arein the bowl?