Keierasmith
Keierasmith Keierasmith
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate.

$4.80 for 6 cans

Respuesta :

brattymadi
brattymadi brattymadi
  • 11-10-2016
8 cents per can

4.80/6 = 0.8
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-10-2016
The answer is 8 cents per can. Hope it helps! :) 
Answer Link

Otras preguntas

how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization