ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Suppose D(T) = A(T-H)2 +K represents the hieght of an object in feet after T seconds. Suppose an object has a maximum height of 12 feet after 2 seconds. This sa
There are two temples, one on each bank of a river, just opposite to each other. One is 54m high. From the top of this temple angle of depression of the top and
d) At the New York Stock Exchange a certain online gaming stock had an initial public offering (IPO) price of 10 USD per share and is traded 24 hours a day. Ske
you spent $25 at the store. you bought a book for $8.50 and pencils for $.25 each. how many pencils did you buy?
This acceleration function represents the acceleration of a subatomic particle: a(t) = 6t² - 8t The particle has an initial velocity of 1 m/s. What is the veloc
Complete the sentence with a word that means the same as "rare"
-15p+32p please awnser its rsm hw
A triangle has sides of length 4xy, 7, and2x. Which expression represents the distance around, or perimeter, of the triangle? O 6z+y+7 O 6x + 4y +7 O4zy + 2x +7
Complete the sentence with a word that means the same as "rare"
Quick Math Question for 50 Points! Anybody willing to help? If so, brainliest plus huge thanks! :D Eight less than the product of three and a number is the same