752anxa85t 752anxa85t
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Donna found a sale on bags of pecans. The sale was for 4 bags of pecans for $10. How much did it cost for 1 bag of pecans?

Respuesta :

tastetester0585
tastetester0585 tastetester0585
  • 03-12-2020

Answer:

10/4 = 2.5    

One bag of pecans costs $2.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which text exemplifies the anti-Victorianism prevalent in the early twentieth century? a) Eminent Victorians b) Jungle Books c) Philistine Victorians d) The
How many corners are in a rectangle and how many flat faces
Maria exercises for 2 1/7 hours every Saturday. She runs for 1/3 of the time that she exercises. How much time does she spend running every Saturday?
rewrite the expression without using a negative exponent 6m^-2
What is NAFTA? What countries are involved?
rewrite the expression without using a negative exponent 6m^-2
does gas have as definite or indefinite volume
what percent of 126 is 22?
what type of reaction produces a metal from its metal oxide
What does compris mean in French ???