pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

Some Spanish questions
11/6= 1/p Pls help!!
A math student goes to an office supply store and purchases a total of 16 spirals and pencils. Each spiral costs $3.50, and each pencil costs $1.25. If the stud
helpppppppppppp!!!!!!
Does utilitarianism support democracy.
What cell parts are found only in plant cells.
How do you think Revere intended his viewers to understand the event?​
You are running to catch a train which is stationary on the tracks. The whistle is blowing, in preparation for the train’s departure. Describe the sound you hea
i need help with math
why was the period of expansion between 1842 and 1853 so significant to the development of the united states