litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a step in the inquiry process? A.) Summary B.) Observation C.) Execution D.) Question
While Preparing For A Morning Conference, Principal Corsetti Is Laying Out 8 Dozen Bagels On Square Plates. Each Plate Can Hold 14 Bagels. How Many Plates Of Ba
Which person is best associated with education reform in the U.S.? Richard Allen Dorothea Dix Horace Mann Joseph Smith
Nutrients in food are carried through the body by the blood. a. True b. False T?
What type of verse form is used in walt whitmans i hear america singing and in langston hughes's i,too? a. heroic couplet b. free verse c. blank verse d. sonnet
_____ established plantations on islands off the coast of Africa.
To test the hypothesis that plants grow faster in green light, a student set up 3 of the same type of plants. She placed the first plant under a green light, th
Alicia drove at a constant speed and traveled 182.4, point, 4 miles in 3 hours. How many miles would Alicia travel in 11 hours at the same speed?
Which other empires influenced ancient history? What were their contributions to human civilization?
Which describes the role of sunlight in chemical reactions?