duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

In windows vista, which process allows you to display two documents side by side?
If m<1 = 7x + 6 and m<2 = 8x - 6, find the value of x so that p is perpendicular to q
Do you need a class c license before getting a motorcycle license
Choose the answer that best completes the sentence. Mis padres __________ en la sala.
A molecular biologist measures the mass of cofactor a in an average yeast cell. the mass is 41.5 pg . what is the total mass in micrograms of cofactor a in a ye
In windows vista, which process allows you to display two documents side by side?
which decimal is least in value 0.511 0.57 0.453 0.582
Which statement best describes attributes of the New England colonies
Sonia read 2 pages of a book per minute. If Sonia read all pages of the book at the same rate, which equation shows the total number of pages, y, that Sonia rea
At a baseball game, a vender sold a combined total of 123 sodas and hot dogs. The number of hot dogs sold was 53 less than the number of sodas sold. Find t