frankidavis421 frankidavis421
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

better value for 15.3 ounce cereal

Respuesta :

tallabtall123
tallabtall123 tallabtall123
  • 02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

What type of mine is the Grand Saline in Van Zandt County? a. salt b. iron c. coal d. granite
From page 22. What happens to a contestant if the contestant refuses to play the game against Zaroff? Explain with full details.
Which is the mode of this data set? 55, 78, 43, 39, 78, 61, 75, 50, 43, 78 CLEAR SUBMIT 39 43 60 78
Someone help me with math problems ASAP!!!!!
NEED HELP ASAP!!! define "the nile" in own wordds
How many counts are two whole notes multiplied by one quarter note?
Alice, Bob, and Carmen are three recent graduates of the ASU Engineering program who are now gainfully employed. They tell you their salaries; from this data, y
Which wave characteristic has the unit hertz? A. period B. phase C. amplitude D. frequency
WILL MARK BRAINLIEST!Decide if you agree or disagree with the statements and explain your choices. (No right or wrong answers)1. You can make your dreams come t
What is the hydrolic cyc​