jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

What kind of bachelor degree you need for pharmcist?
which is a property of polygon?
Why did native americans fear the encroachment of settlers?
What suspicion does tom have about Gatsby? A. that he is a spy B. that he is an army deserter C. that he gets his money illegally D. that he went to Oxford
How did the ideas about piety and a simple life change?
________ are clusters of lymphoid nodules deep to the epithelial lining of the small intestine. adenoids lymph glands tonsils peyer's patches immune complexes
will mark brainliest!! solve this system of linear equations. separate the x- and y- values with a coma. 9x=27-9y 20x=71-9y
The body mass index (bmi) is used mainly to determine
There are X giraffes at the zoo the number of elephants is 4 Less Than 3 times the number of giraffes and there are more than 23 elephants
Put yourself in the position of an entrepreneur who is developing a new self-propelled, robotic lawn mower, similar to the roomba robotic vacuum cleaner, to int