chyannethomas9
chyannethomas9 chyannethomas9
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

Miller’s Farm had apples on sale for $1.78 a pound. Maria spent $15.21 on apples. How many pounds did she buy

Respuesta :

rk1018297
rk1018297 rk1018297
  • 16-02-2022

Answer:

8.5 is the answer if you want to go nearest 10 you will get answer 9

Answer Link

Otras preguntas

For which audience is the following sentence most appropriate? The dialogue from Romeo and Juliet is meant to be soulful.
Suri owns 100 shares in opq oil company. after looking at the firm's latest annual report, she feels good about the performance of the company, so she tells her
The hypotenuse of a right triangle is 26 centimeters and one leg is 24 centimeters. Find the number of centimeters in the second leg.
List all the factor pairs in the table factors of 25
Why were the British never able to securely hold the Carolinas? A: Colonial resistance was widespread in all areas. B: French allies led major battles to defea
Speaking of deadly infectious diseases spread by animals, the horror film 28 days later features a zombie apocalypse breaking out after a disease is spread from
sort the ratios listed at the right into bins so that equivalent ratios are grouped together
Tadpoles begin their lives underwater. find the verb.
What is the value of the expression? 1/3−5/6 divided by 5/6 Enter your answer in simplest form.
All you have to do is find the description for a b c and d words and find the meaning 8 9 10 11 and 12