flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

How are the American values of liberty and egalitarianism represented in the Declaration of Independence? As natural rights As examples of separation of power
During the process of protein synthesis a section of the dna molecule is copied onto which other molecule
Each person plans to take 2 slices of pizza.mark concludes that he would get more pizza by taking 1 slice from each pizza.instead of 2 slices from the first piz
A Pentagon has angle measure of 101°,103°,115°and 113° what must the fifth angle measure? The fifth angle measures
HELPPPPPPPP Write a paragraph (80 words) about how Harlem NYC shows their way of literature.
Need help with these questions. Please hurry need the answers thanks
what is the median of the data set:348,349,354,355,357,359,360,367,37,381,386,388,388
Give the values of n, l and ml for: (a) each orbital in the 2p subshell, (b) each orbital in the 5d subshell.?
Factor Please b^8-a^b^4+1/4 a^4
why were so many workers needed during the industrialization period