trinidadmelissa988 trinidadmelissa988
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

9. At the local health food store, macadamia nuts are priced at $0.45 per ounce. Taylormeasures out 12 pound of macadamia nuts. How much will Taylor pay for the macadamia nuts?
poopt the same distance?

Respuesta :

Otras preguntas

Based on your knowledge, what conclusion can you draw about the government of Mexico before the Mexican-American War? A. The government was disorganize
Does welfare encourage women to leave their husbands
A quick attempt to locate potential victims who may be in danger is a(n) __________.
what is the molar mass of ethylene
A push or pull on an object is a Question 1 options: a. Direction b. Magnitude c. Force d.Mass
How do maps enhance our understanding of an area PLEASE HELP!!!!
Number 10 answer on why did the greenhouse call a doctor
Which is a benefit of using the Find and Replace option? A. It helps to find synonyms for common words in a document. B. It moves text from one location to anot
PLEASE ANSWER ASAP Sharla is moving to New York. She found a moving company that charges a one-time fee of $400 and $5 per mile, m. Which of the following sta
Describe the purpose of political machines. what problems did many people have with them?