owenbryant2028 owenbryant2028
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

The price of milk at a grocery store is shown in the graph below.
Amount Charged
$16.00
$12.00
$8.00
$4.00
Price of Milk
1 2 3 4 5 6 7
Number of Gallons Sold
Put into an equation

Respuesta :

Otras preguntas

Find the slope of the line that passes through the points. (1,9) and (4,5)
A 6-pack of toilet paper costs $5.40.  A 12-pack of toilet paper costs $11.  Which package offers the best price per roll?​
What issues can food allergies cause? Digestive problems Hives Swollen airways None of the above All the above
What does it take to pass a constitutional amendment.
can anyone please help me?
answer the question plzzzzzzzzz
Question 13 What is the value of Country 2's net exports? А. $35 billion B $45 billion C $55 billionD $75 billion​
You are a knowledge engineer and have been assigned the task of developing a knowledge base for an expert system to advise on mortgage loan applications. What a
What is the inequality of this graph?
need help with this question​