gchava2701 gchava2701
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

Mateo is looking at another company for invitations. Company D sells 80 invitations for $44. What is the unit rate?

Respuesta :

Otras preguntas

what is a fusion reaction
When was the musical "1776" written??
The table represents a function. x y 0 6 2 8 4 10 6 12 Complete the statement by selecting from the drop-down menu. greater or less than The rate of change in t
You found a job that pays $15 per hour. After working for one year, you will get a 4% raise. What will be your new pay rate after one year
The rest mass of a proton is 1.673 × 10-27 kg. The relativistic mass of a proton when its velocity is 0.8c is approximately
the tigers won twice as many football games as they lost. they played 96 games. how many games did they win?
Which one is most commonly found in Texas fossil fuels or uranium
How do u make 3/4 in a mix number as a whole number or decimal?
Find the sum. (8x2 + 17x) + 6x2 =
What is a nether word for a skilled salior?