girlyblue01 girlyblue01
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

MP Justify Arguments The Lovin' Lemon Company sells a 4-gallon jug of lemonade for $24. The Sweet and Sour Company sells an eight-pack of 1-quart bottles of lemonade for $16.00. Which company has a higher unit price? Explain your answer. (Hint: There are 4 quarts in 1 gallon.)​

Respuesta :

Otras preguntas

What are some possible sources of error in using the ruler/triple beam balance? Help me please.
which type of solar radiation is the least powerful
which are synonyms? a. farm/corn b. river/stream c. walk/talk d. house/garden
why might location be important when searching for a job?
Identify the​ subject: Take the elevator to the third floor and walk to room 102.
Increased physical activity can improve your performance on tests, which can in turn improve your chances of being bullied improve your chances of going to co
Turn 54.1256 into a fraction
what did southerners need for this type of economy
when certain traits increase the likelihood of an animal living a long life, it is referred to as _________. a.evolution b.mutation c.artificial selection d.nat
why is hyperbole useful in poetry