NaNazMikk NaNazMikk
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

Cherries cost ​$​/lb. Grapes cost ​$​/lb. You can spend no more than ​$ on​ fruit, and you need at least lb in all. Create a graph showing the amount of each fruit you can buy.

Respuesta :

Otras preguntas

how did the presence of researchers such as gold and salt help lead to development of great kingdoms in west africa ?
What is it equal to?
Lindsay and Lorraine are trying to match the jump rope world record. Together, they need to jump 48 times in a row. Lindsay has gotten 14 jumps in a row, and Lo
Find the missing number(?) so that the equation has no solutions. ?x+3=3(-x+7)
x/8+6=32 this is a problem from my math homework please help me solve it!
explain why the sickle cell mutation is selected for in certain areas of the world
cos 4A - cos 4B = 8(cos A - cos B) (cos A +cos B) (cos A - sin B) (cos A + sin B)
Which scenario is the best example of public health promotion
How do you think computers have helped to improve documentation, support and services within the healthcare industry.
Why did saul lose the kingdom of Israel to David?