A4567854 A4567854
  • 14-01-2023
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 6 oranges for $5.22. What is the cost of oranges, in dollars per orange?

Respuesta :

Otras preguntas

(f) How does stomach help in digestion?in brief​
Chapters 8-14: Explore Robbie's relationship to the Tallis family. How are different aspects of this relationship revealed in these chapters?
Solve the system of equations. If you answer all today I'll award the brainiest.
15 dollars a hour spends 25 dollars a day. Write an expresstion of his earnings in a day?
Computer monitor measurements are typically classified by the diagonal length of the viewable area. What is the measurement of a monitor that has a rectangular
ReWhich detail can a reader learn from the play The Diary of Anne Frank that the reader cannot learn from The Diary of a Young Girl? how Anne feels about going
Calculate the mean of the electric bills for Family A. Round your answer to the nearest cent. Month | Family A | Family C January | $88.82 | $134.51 February |
Discuss the similarities and differences between the starch Amylose and glucose. Include at two different and two different similarities
Which island of the Hawaiian Island chain is the youngest?
a boy has written a poem​