cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

What is some qualitative and quantitative that prove the law of superposition? please i have no idea
Which option best describes meter? O A. da-da-DUM, da-da-DUM O B. Once upon a time O c. (stage lights flicker on and off] O D. Apple : Orange . Watermelon :
How many different words in green eggs and ham
5x-10y+15z find the equivalent expression by factoring
Jon drew a triangle with coordinates (5,1), (7,-2) and (3,-1) he drew an image of the triangle with the coordinates of (5,-1), (7,2) and (3,1) How did he make t
Name 3 irrational number that are between 5 and 6
The sum of two rational numbers is always rational? true or false
Which of the following notions represents an area of agreement between the Protestant Reformation and the Catholic Reformation? Superstitious belief in magic sh
Denny has a certain number of fidget spinners.He have 1/3 of the fidget spinners to his brother and 1/9 of the fidget spinners to his Friend. Denny was left wit
Someone please help me with my geometry homework! ​