Rpena1848
Rpena1848 Rpena1848
  • 01-04-2017
  • Mathematics
contestada

Three cans of tuna costs $1.50. What is the cost of one can of tuna

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-04-2017
The cost of one can of tuna is $1.50/3, or $0.50 per can.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-04-2017
The answer would be $0.50
Answer Link

Otras preguntas

describe how social activism could help to fight violent crime​
The median price, P, of a home rose from 80$ thousand in 1980 to 240$ thousand in 2000. Let t be the number of years since 1980. (a) Assume the increase in hous
difference between 3.15 m and 2.0 m with the correct number of significant figures? 1 m 1.15 m 1.2 m 1.150 m
1.2 Explain FOUR contributory factors about unemployment locally and globally.
solve the ratio of 206 and408
What is a theme? A, B, C or D
Please help for 100 points And please no links
60+42.95x=25+49.95x value for x
cho tam giac abc vuong tai a, goc abc=60 do canh ab=5cm . tinh ac
An example of a task group in a classroom?​