katherinepachecozara katherinepachecozara
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

A 4-cup bottle of shampoo costs $14.60. What is the price per pint?

Respuesta :

Otras preguntas

How do we solve that problem 1/4(x-3)=3x-11/4x-3
How do round, spiral, and rod-shaped bacteria look like?
K stands for a whole number. K + 7 is greater than 100 K - 7 is less than 90 Write all the numbers that k could be. Please help me
You just priced what it would cost to buy vinyl floor tiles at the local tile store. They quoted you $3.29 per tile. When you went home you found the same exact
Simplify (7-8i)+(-12-4i)
The atomic number of an atom identifies the number of protons in its nucleus. If the overall charge on the atom is neutral, what must the atomic number also ide
How do round, spiral, and rod-shaped bacteria look like?
simplify : 81s^2/36s^2
Is this a good thesis statement for my essay? The Earth has many life-threatening problems caused by humans. One of these problems is the over-consumption of w
what are the similarities between insects and humans