aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

What were the Black Codes? List at least 4 things that they prevented blacks from doing.
Joshua is on the culture team at​ work, while debbie and amalie are on the social team. each year they have decided to come together to try and plan a few event
A 68.5 kg astronaut is doing a repair in space on the orbiting space station. she throws a 2.25 kg tool away from her at 3.20 m/s relative to the space station.
why does harjo include the image of the blue horse
In the 2000 Summer Olympics, the United States relay team ran the 1,600-meter relay in 2 minutes, 56.35 seconds. To the nearest hundredth, what was the speed fo
please help!a size 8 kids shoe measures 9 2 over 3 inches. if 5 pairs of size 8 shoes are lined end to end, then how many inches will they cover?
Which of the following was one reason that World War II alliances broke down following the end of the conflict Britain refused to impose reparations on Germany
What is a disadvantage of shared decision making
__ scholarships are awarded based on accomplishments, skills, or academic performance A. Creative-based B. Need-based C. Merit-based D. Skills-based
When using the gzip utility, the option is also known as best compression and results in higher compression ratio?