zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

-3/5x -7/10x +1/2x = -56 solve for x
how to write an essay about an unusual hobby​
If (4,y) is an ordered pair of the function, then y =
Find the solution(s) to the system of equations represented in the graph. Linear graph and circle. They intersect at negative 3, 0 and 0, 3 (0, 3) and (3, 0)
What non-renewable resource, when burned, is the leading cause of increased levels of carbon dioxide in the atmosphere? Natural gas Uranium Coal Oil Wood
Do I capitalize the first letter of a place? For example, should I capitalize movie theater, airport, grocery store?
what is the purpose of a library walk​
Two lines intersecting at a right angle
7. What are the three ways that heat is transferred in the atmosphere? Give an example of each of the processes
Provide at least three differences between the ancient Hebrew religion and other world religions of the time. Provide at least one way in which the Hebrew relig