zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Transform the equation to isolate x: ax = bx + 1. How is the value of x related to the difference of a and b? (please help me)
Write a letter to your friend describing your feelings after you left the schooland joined a new one in a distant city.​
Who is depicted in the image above?
Question in picture solve
what is different between has and have​
Augustin Iturbide declared himself emperor in 1822 but was overthrown only _ months later
which event occurred first in Cortes conquering of the Aztecs ​
I WILL GIVE BRAINLIEST!! {y=−x+3y=x+5 What is the solution for this system of equations? Enter your answer in the boxes.
What is the major political party that is identified as "conservative" called? A: Democratic Party B: Republican Party C: Shopping party
Select the image set that matches the ratio 4:2