SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

Why did the colonists become unhappy with British rule?
rearrange the digit in 3,529.718 to make the largest number possible
____________________ are considered to be the precursors to what is now known as a magical realism
to decide how to allocate scarce resources, a laissez-faire economic system relies on a. central planning. b. prices. c. barter. d. a mix of planning and market
which actor starred in :the joker
Which equation represents this statement? One-third of a number is 21.
As City-States increased in size, control of records, taxes, and the military was the role of
write the words that have the long i sound spelled y, i-consonant-e, ow, or o
Solve for x: |x + 2| + 16 = 14
How is the skeleton similar to the frame of a house? both are made of calcium. both provide shape and support. both allow movement. both separate the structures