valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

which of the following geographic relationships are correct
Which of the following is not true of the Byzantine Empire between 565 A.D.(CE) and 1360 A.D.(CE)?
What methods did early civilizations use to maintain power?
what occurs when 2 or more organisms or populations in a community rely or need similar limiting resources
Pencils come in boxes of 10. How many boxes should Erika buy if she needs 127 pencils
One of the most common causes of fires in the home and workplace is: A. All of the above B. Arson C. Candle D. Faulty electricity
Three numbers between -0.65 and -0.64
can you answer these please 2,3,and 4
Farmer Ed has 550 meters of fencing, and wants to enclose a rectangular plot that borders on a river. If Farmer Ed does not fence the side along the river, find
Which property of water molecules explains the other properties