jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

What are 3 islands located in South Asia
this is the observed variable in an experiment or study whose changes are determined by the presence or degree of one or more independent variables. when graphe
Two isotopes of hydrogen fuse to form a neutron plus the larger element is called
Which statement describes the structure of the Milky Way galaxy?
What are three different defects that could be responsible for malfunctioning lysosomes?
Write the equilibrium expression for N2 (g) + 3 H2 (g) ↔ 2 NH3 (g) + heat I have no idea where to even start, due to the corona we have to learn by ourselves an
What happens at the point where buyers and sellers agree? Use these terms in your answer: market equilibrium, equilibrium price, equilibrium quantity.
Which expressions are equivalent to 2(2x + 4y + x − 2y)?
A standard deck of 52 cards contains four suits: clubs, spades, hearts, and diamonds. Each deck contains an equal number of cards in each suit. Rochelle chooses
find the zeros of the function f(x)=x^2+2x-15 explain how this process could be used to solve for the solutions the quadratic equation x^2+2x-15=0 PLEASEEEEEEE