daysha1646
daysha1646 daysha1646
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

jessica264
jessica264 jessica264
  • 01-11-2018

23.50

divide 212 / 9

Answer Link

Otras preguntas

The distance from point A(x, 1) to point B(0, 7) is equal to 10. Calculate the value of the abscissa x.​
how to send message to someone in brainly​
In tge sentence " I would like to know the answer. The phrase to know the answer is a?
Free P0ints! Happy New Year! Just type something to redeem 50 points!
Actual distance = _ miles
Free P0ints! Happy New Year! Just type something to redeem 50 points!
You make time and a half for all overtime. You make $9.00 an hour for regular hours. What is your overtime hourly rate of pay?
There are 36 students in Mr. Meyer's class. Of those students, 5/12 played tag at recess, 1/3 played kickball, and the rest played basketball. How many students
Using the LIFO method and the information in this image, what is the Cost of Units on Hand and Cost of Goods Sold during this period?
In a Cartesian coordinate system, there is a homogenous magnetic field B=0.25 T which directs into the x- direction. A piece of straight conducting wire of leng