hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

Biking at 12 mph, it takes Kristen hour to reach the train station to go to work. Kristen then takes the train to work, and it takes another hour for her to g
Justin rented a truck for one day. There was a base fee of $15.99, and there was an additional charge of 89 cents for each mile driven. Justin had to pay $266.0
what is the awnser to 21.6+(-3.4) ?show your work ?​
how the author describes anxiety?“Thinking sometimes leads you up to a locked door. You are denied entry, however hard you knock There seems to be some insurmou
pls help I'm stuck :)))))))))))))
ANSWER ASAP The cost, c, of a ham sandwich at a deli varies directly with the number of sandwiches, n. If c = $54 when n is 9, what is the cost of the sandwiche
A Dream Within A Dream Edgar Allan Poe Take this kiss upon the brow! In the second stanza of this poem, the speaker's repetition of 'o God!" A.shows that he i
Name the 3 rock families?​
can someone help me with this? thank you!
please solve these sumsfor 10 points​