2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

How have the competing explanations' experiments on atoms affected the development of the atomic model?
how do you do the foil method with polynomials?
What operating system is a smartphone most likely to use? 1.BSD 2.Mac OS X 3.Symbian 4.Linux
Why did the collapse of the Soviet Union and the power vacuum in the Balkans lead to Bosnian genocide?
List of social classes of the Shang dynasty in order ?
using inductive reasoning, what is the next two numbers in this set? 1,-7,13,-19 I got the numbers 14,-26 is that right?
Which of the following is best written: 1. My favorite day of the year is July 24 my birthday 2. My favorite day, of the year, is July 24 my birthday 3. My fav
Simplify. 4+3/7x-2-2/7x A. 2-5/7x B. 6-1/7x C. 2+1/7x D. 6+5/7x
Luke wants to reduce the area of his rectangular Garden by 1/4 the expression 14/W can be used to represent this change. What is another way to write this expre
Given: Circle O, CD is diameter, Chord AB || CD. Arc AB = 74°, Find Arc CA.