jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Why would the concept of chivalry be important in a warlike society?
What's the measure of angle B in degrees?
Please help I need the answer it’s due today by 3!!!
A cell phone plan costs $200 to start. Then there is a $50 charge each month. Is there a proportional relationship between time and the cost of the cell prone p
A short framing member that fills the space between the rough sill and the soleplate is a
Momentum is mass times velocity, so another way to think of momentum is ____ in motion. inertia weight acceleration velocity
Country X does not permit freedom of choice in elections. The Communist Party is the only political party allowed in the country. Country X has a dictatorship i
The earth’s surface stays completely the same over time. It never changes A)true B)false
Secret garden choice board pls i will give brainiest .-Write a future letter from Mary Lennox to Colin, or vice versa . Allow Mary or Colin to explain his/ her
PLEASEEEEEEEEE HELPPPPP QUICKKK Which of these sections of the article highlights the idea that Catalonia is not the only part of Spain to have a ban against a