hjamileth77 hjamileth77
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

A large cheese pizza costs $18. Each topping you add on costs $1.50. How much would it cost to get a large cheese pizza with cc toppings added? Write your answer as an expression

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
y = $18 + $1.50x as an expression
Answer Link

Otras preguntas

Discuss the major neurotransmitters and what each has been implicated in helping to regulate
Emotional abuse is less harmful than physical abuse
help again...its for math offering 15 points
Which number line shows the solution to the inequality 3x + 3 ≥ 12?
can anyone help me with this with easy tricks We also have to find volume I have exams tommorow ​
Casho invests money in an account paying simple interest. She invests $30 and no money is added or removed from the investment. After one year, she has $32.40.
(2.01)A polygon is shown on the graph: If the polygon is translated 3 units down and 4 units left, what will the coordinates of the new image be? Use prime nota
The mapping diagram shows a function R(x)
In class 8 A, there are 20 students, 55% students are present on Wednesday. Find out how many people are present that day? How many people are absent on that da
Frederick Douglass was the abolitionist for north star