donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

a¹×a³×a-9 please help me I don't understand this and it's stressful​
challenge factor responsibility struggle threaten 1. Most people to manage their time. 2. People must always be fully for their actions. 3. Having close friends
Type the integer that makes the following subtraction sentence true for Brainliest!!!
It’s about 9/11 and I have to describe the picture I need help
John has done work of 1000 J while pushing a table using 300N force. find the distance covered by the table along the direction of the force.​
PLEACE. HELPP I NEED ANSWERS NOW :(​
select the correct answer option :1.remarked2.helped3.watched4.struggled
2x²-6x+10/x-2 x=2plsssss​
Need help wit number 13
how do you say "My birthday is..." in spanish