yadiegarcia0523 yadiegarcia0523
  • 03-02-2019
  • Mathematics
contestada

A cabinmaker buys 3.5 liters of oat varnish the varnish cost $4.95 per liter what is the total cost of 3.5 liters

Respuesta :

adohrn2163
adohrn2163 adohrn2163
  • 03-02-2019

The answer is $16.08


Answer Link

Otras preguntas

Write at least one paragraph, describe how what happened in Nazi Germany affects life in New Jersey and New York present-day. Provide specific examples
Provide two reasons why people are hesitant to report corruption
50 POINTS?? in image is choices and image
uguggygygbkuigyuyguygyuyugyugygyuguygyugyuguyugyu
inequality 3x -6 ≤ -3
How did colonialism Impact and contribute India Present public health system
The ends of 1,000 kmil conductors can be trimmed using___________
A college student designed and constructed an electric generator in his physics class to investigate cause and effect connections about magnetism and electricit
what’s the GCF of 13q^4 and 2p^2
Write at least one paragraph, describe how what happened in Nazi Germany affects life in New Jersey and New York present-day. Provide specific examples