jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Which desert does the Huang river curve around
Julio is given $10 in allowance money. He heads down to the store and finds two games that he can buy. In comparing the prices of these goods, Julio is using mo
If an Arctic polar bear is transferred to a zoo in tropical Singapore, it will not be able to survive. What could be the reason for this? a-tolerance only for c
write out an example of a chemical reaction
The lowest common multiple of 45 and 66.
The accumulation of small changes in a gene pool over a relatively short period is called: A: anagenesis B: cladogenesis C: microevolution D: punctuated equilib
4% of what number is 25?
Solve each equation -8a - 1=-23
Can you give examples of carbon in our living environment?
Water molecules can pass into a cell, while larger molecules cannot. Which feature of a cell allows this to be true? A; semipermeable membrane B; photosynthetic