rhanab1320093 rhanab1320093
  • 02-03-2019
  • Mathematics
contestada

I need help with the question number 1 plz help me it’s an emergency

I need help with the question number 1 plz help me its an emergency class=

Respuesta :

puppyloverls3 puppyloverls3
  • 02-03-2019

Answer:

A and D

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
What are Inventions That i could make that Could Change The World
How many total moles of KNO3 must be dissolved in water to make 1.5 liters of a 2.0 M solution? (1) 0.50 mol (3) 3.0 mol (2) 2.0 mol (4) 1.3 mol
What's the next number? 7594, 3649, 9253, ......
27 book and chares has 2/3 more and him has time books altogether
what happends after the Raven flies into the speaker's room in The Raven by Edgar Allan Poe Arrange the events in the correct order The speaker imagines that a
How to research controversial history?
Trade between countries leads to A. reduced labor productivity. B. high unemployment in all trading partners. C. higher product prices. D. higher standards of l
At a fundraiser breakfast, the bill for three glasses of orange juice and five pancake specials is $7.60, whereas the bill for one glass of orange juice and two
A 3.50-meter length of wire with a crosssectional area of 3.14 × 10^–6 meter2 is at 20° Celsius. The current in the wire is 24.0 amperes when connected to a 1.5