gymnast9625 gymnast9625
  • 11-04-2019
  • Mathematics
contestada

Manny is buying 5 pounds of grapes for $1.99 Per pound,6 1/2 pounds of strawberries for $1.75 per pound and 3.6 pounds of blueberries for $2.50 per pound. How much does he spend on fruit?

Respuesta :

kenzeecasey kenzeecasey
  • 11-04-2019

Answer:

8yu88uu

Step-by-step explanation:

igubp-9oi

Answer Link

Otras preguntas

Use the five digits in an equation that has the answer of 60: 2,6,3,9,6
What is a hydrocarbon?
The football team has a total of 25 jerseys. There are 10 ​medium-sized jerseys. What percent of the jerseys are​ medium-sized jerseys?
I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST EASY QUESTION
Supposed to pay $32 for a pair of shoes that was originally $40 what was the percent of the decrease in price of the shoes set up a proportion and solve.[Please
what is ur life about if I don't have one???????????????
How to solve number 13
Find the area of the parallelogram.
Please answer correctly!!!!!!!!
How different cultural groups expand their culture and their impact on other cultural groups