moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

Why do we crush solids before putting them into a solvent?
which of these discoveries is generally attributed to newton A).The force of gravity acts between any two objects B). The earth is round C). Planets Move In c
To combine a range of cells into one large cell, you should highlight the cells and choose a. Decrease Indent. b. Wrap Text. c. Merge Cells. d. Increase Ind
if you have 100 apples in the fridge and samy take s3 mark takes 5 and lizzy takes 30, how many are left and how did you solve?
Over half of the world’s known supply of oil is found in _____.
turn 12/75 into a decimal
what is 18×8=144 in distributive property
The turkey is considered a sacrificial bird in which country? (a) Turkey (b) Japan (c) Mexico (d) India
Rome was strongly influenced by the culture of the
What is the job of a storyteller in the giver