thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

Baking soda is an example of a
Describe a real world situation between the area of a rectangle and its width, as the width varies and the length stays the same sketch a graph to show this rel
naomi has earned $54 mowing lawns the past two days. she worked 2.5 hours yesterday and 4.25 hours today. if namoni is paid the same amount for every hour she w
Which characteristic should you look for when choosing a shoe for physical activity?
What is 1530 dividend by 29.24
A library​ expansion, begun in​ 2002, was expected to cost ​$127million. By​ 2006, library officials estimate the cost would be ​$35 million over budget. By w
Write matrix to represent system 2a-3b=6,a=b=2
Which of the following is a way to conserve water quantity? A.) None of the above B.) Decreasing the amount of electricity used for appliances C.) Buying bottle
why did politicians practice conservative policies
solve for x without a calculator. 4^(x-8)=3