Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of X
what is the plot of the book lyddie in chapter9
Sandra needs 6 pieces of rope, each measuring 8 inches in length. She is going to cut the 6 pieces from a rope that is 84 inches long. How much rope will remain
if f(x)=2x-5 and g(x) = x+1 solve f[g(3)] show your work
15000 people are attending a concert paying $24 each for tickets how much money is that?
Kate sold 1 2 of her paintings and purchased 7 more. If Kate has 21 paintings now, how many paintings did she have to begin with?
When the government guarantees a troubled bank's liabilities:?
El agente de viajes el inspector de aduanas el empleado del hotel
Ben played in 1st,2nd and 4th quarters of the game.He sat out the third quarter.What percentage of the game did Ben play?
Could Jesus have Sinned?