citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

someone help :( please show me how you got it.​
This is the world's largest Christian denomination, embracing over half of the world's Christians and one-sixth of the world's population. It is led by the Pope
Use the normal distribution to approximate the desired probability. A certain question on a test is answered correctly by 25.0 percent of the respondents. Estim
What is the constant of proportionality of the relationship shown in the graph? A) 1/3 B) 3 C) 15 D) 0
Currently, system administrators create Ken 7 users in each computer where users need access. In the Active Directory, where will system administrators create K
Use the drop-down menus to complete the sentences. Mongolia, Japan, and the Koreas are largely , with large majority ethnic groups. However, the make up a small
Timothy paid $27,000 for a new truck. If the value of the truck depreciates 11% for each year of his ownership, what is the minimum number of years needed for t
(This assignment could be done as a modification of the program in Programming Challenge 2.) Write a program char asks rhe user for rhe name of a file. The prog
What did Antonio de Mendoza have to do because of Spanish traditions?
What is 400 + 20+9 in standard form?