TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

When choosing a four-number PIN,(personal identification number), how many different pins are possible?( the choice of digits are 0-9 are available for each num
11. This question has two parts: List some important ideas that Walk Two Moons includes. Why did you choose those ideas? Tell how using a Reading Role helpe
with what arguments does Lady Reason defend the intelligence of women ?
A diver is at an elevation of -18 feet relative to sea level. the diver descends to an undersea cave that is 4 times as far from the surface.what is the elevati
I NEED HELP ASAP PLEASE
Part a what is the chemical formula of 4-nonene? express your answer as a chemical formula.
How do you complete a medical and history interview with a patient exhibiting signs of dementia or Alzheimer’s? What are some ways the medical assistant can dem
When you see a sign warning you there is a t-intersection ahead you must:?
Today, Native American tribes have the right to self-governance and self-education within tribal territories. Which of the following pieces of legislation gives
I am not exactly sure how to do this. Any pointers?