itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

The ability of each branch of government to limit the power of the other branches is called
What two parts make up the lithosphere
PLEASE HELP ASAP 25 PTS + BRAINLIEST RIGHT/BEST ANSWER
describe the structure of graphene
What is 4/11 divided by 4/9? Perform the indicated operation.
Please help with this
In triangle ABC segment DE is parallel to the side AC. (The endpoints of segment DE lie on the sides AB and BC respectively). Find DE, if AC=18dm, AB=15dm,
Which is a major theme of The Importance of Being Earnest? A. Marriage is not to be trifled with. B. Class status hinders personal freedom. C. Real love is a
Analyze the two karyotype. Scan for any chromosomal abnormalities and determine the sex of the individual.
how can you use the internet to fight for social change