latilathompson2
latilathompson2
03-10-2019
Mathematics
contestada
$13:50 to 6 pounds what the ratio
Respuesta :
bhaddad604
bhaddad604
04-10-2019
Answer:
$2.25: 1 pound
Step-by-step explanation:
13.50 divided by 6= 2.25
6 divided by 6= 1
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
Find the difference between 5.34 x 100 and 156.8 x 0.01
HELP You go out to dinner and the bill comes to $ 35.56. How much should you tip if you want the tip to be 17.0 % of the bill? Express the dollar amount to the
ayudaaaaa por favor
sam buys 3 pounds of apples for $6. what is the unit rate
May I please have help?And we men, the creatures who inhabit this earth, must be to them at least as alien and lowly as are the monkeys and lemurs to us. The in
Yiping takes a Lyft home from the soccer game. He uses Lyft Premier, which costs $5 plus $2.30 per mile, and his bill comes to $22.25. How many miles did he tra
find the quotient and remainder
If we find v=Al, where l is a length and v is a speed, what are the SI units for A? A) s^-1 B) m^2/s C) m/s^2 D) s E) kg • m/s
Explain what a fractured clavicle is.
Use a trigonometric ratio to find the measure of 0 in the triangle below. Give your answer to the nearest degree. You may use the trigonometric functions of the