zay7865 zay7865
  • 04-10-2019
  • Mathematics
contestada

Kim sales necklaces to earn extra money. She charges $10 per necklace for material and $2.75 per hour to make unique gills. How much would lwo necklaces cost together it one takes her an hour to make and the other three hours to make

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 04-10-2019

Answer:

31.00

Step-by-step explanation:

10+2.75=12.75

10+2.75*3=18.25

Answer Link

Otras preguntas

What is an example of a traditional career? A small business owner B freelance writer C teacher D seasonal worker
The higher the density, the _____ compact the particles are within the object.
In your own words what does pluralistic mean
Should children fight in wars? Why or why now? Please explain your opinion in 2 sentences.
What is the purpose of a monologue?
can you guys help solve thissorry its so blurry omg​
Please help explanation if possible
Little Red Riding Hood wanted to bring a basket of food to her sick grandmother. A mean wolf saw her walking on the path and wanted to trick her. He ran ahead t
10 points for 2 algebra problems
Over 100 Joshua Trees died this year is a type of __________________ observation. Subjective Observation Analysis Observation Data Based Observation Objective O