Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

What path does energy travel as it changes from kinetic to electrical energy in a hydroelectric plant? channel - turbine - generator - river - reservoir
PLEASE ANSWER FAST! 30 POINTS AND WILL MARK BRAINLIEST! How can these forelimbs explain how life changes over time? A. The illustrations show the vestigial stru
Which description best suits the format of As-if exercises? A. Actors will develop a gesture symbolic of the psycho-physical aspect of the character. B. Acto
(WILL MARK BRAINLIEST, I NEED HELP URGENTLY) What is the DNA Sequence, Resulting mRNA sequence, Complementary tRNA sequence, and Resulting Amino Acid sequenc
What is the volume of this cylinder? (Round to the nearest inch ) 7( radius) 14( height) Please help me
3/13=×/5 solving for x
Please please help me
Interest groups are _____ organizations. federal party illegal private
2. Use the distributive property to rewrite the given expression without parentheses. 4(x +9) 4(x +9)=?
Which describes a clinical psychologist? A. specialist in diagnosing and treating mental disorders who can prescribe medication B. specialist working primarily