iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

A chair has a mass of 10 kilograms on earth. What is the mass of the chair on mercury?
Help!!! 8. Determine whether each pair of functions f and g are inverses. Explain your reasoning.
You randomly draw a marble out of a bag containing 4 green marbles, 6 blue marbles, 8 yellow marbles, and 2 red marbles. Find the probability of drawing a marbl
Which function is shown on the graph? U T 30 2 2 O f(x) = sino -14 O f(x) = jcos OS I 2 ក O f(x) = -cos COS O f(x)=- sin
Rocks that have large visible minerals are described as having a.
Jacob and his father measured the lengths of scrap wood in their yard. Make a line plot of their data.
what was Ku Klux Klan and how did it impact the society and life in the south?
What are three regions not able to be imperialized by the europeans to africa
Speed limits are designed for severe weather. True False
1. Three friends are at a restaurant for dinner. They decide to split the $90. 00 check equally among the three of them. A. If they decide to leave a 20% tip, w