sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Advertising slogans such as don't text and drive and buy flood insurance before it is too late are examples of ads designed to
help !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
How would smoking, for example, impact lung capacity?
During whose reign did the efforts of christian missionaries reach their height?
20 POINTS, PLEASE HELP. Review the main idea. The task of building the pyramid obviously required a huge workforce. Which detail best supports the main idea?
20 POINTS!!!!! Read these sentences: The Kennedy High School talent show began with 16-year-old Mark Garrett playing jazz on the piano. The second act was a pai
How many times greater is the hydronium ion concentration in rainfall (pH = 5.0) compared to pure water (pH = 7.0)? a.) 100 times b.) 1 time c.) 1000 times
Describe how you could made a sound wave have a higher pitch. Describe how you could make a sound wave have a higher volume. What is heat?
An increase in Earth’s temperature due to an increase in greenhouse gases is called the greenhouse effect. T or F
how did a war fought to bring “essential human freedoms” to the world fail to protect the home front liberties of blacks, indians, japanese-americans, and mexic